Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-02-2014

  KONSPEKT ZAJĘĆ NA BASENIE

  Opracował: mgr Dariusz Wajcfelt            Klasy: I - III            Data: 27.01.2014r. 

TEMAT: Nauka poślizgu z deską. Ćwiczenia oddechowe w wodzie. Gry i zabawy – wyścigi.

Cel poznawczy: nauka poślizgu z deską, umiejętność wydechu w wodzie, poznanie reguł

i zasad gier i zabaw w wodzie.

Ćwiczący: chłopcy i dziewczęta klas I – III.

Cel kształcący: koncentracja, synchronizacja, samokontrola, pozytywne nastawienie do ćwiczeń ruchowych w wodzie .

Liczba ćwiczących: 15.

Cel wychowawczy: zadania usamodzielniające ucznia, współpraca w grupie, przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa.

Miejsce ćwiczeń: kryta pływalnia „Laguna” MOSiR

Lubań.

 

Pomoce: deski pływackie, krążki. makarony, piłeczki

Metody realizacji zadań: zabawowa – klasyczna, zadaniowa - ścisła,

Formy: frontalna, w zespołach, indywidualna.


treść lekcji

Tok lekcji

treść działań

Czas

Uwagi

wstępna

(10 – 15’)

Czynności org.-porz.

-zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności

-podanie zadań lekcji, motywowanie do aktywności

3’

Szereg

Rozgrzewka

- Ćwiczenia kształtujące na brzegu basenu

7’

Prawidłowe wykonanie ćwiczeń

Główna

(20 – 25’)

 

-ćwiczący nabierają powietrze, następnie chowają twarz do wody i wydmuchują powietrze,

 

-wyskoki w górę z głębokiego przysiadu,                              z zanurzenia w wodzie,

 

-wyławianie krążka z dna basenu na głębokości 70cm,

 

-w dwójkach jeden z uczniów w leżeniu na brzuchu trzyma ręce na desce, drugi uczeń ciągnie za deskę na odległość 5-6m,

 

-ćwiczenie j/w z pracą nóg do kraula,

 

-pokaz i objaśnienie wykonania poślizgu z deską

  i makaronem,

 

- pływanie z deską i makaronem – wykonanie prawidłowego poślizgu,

 

- ćwiczenia oddechowe – dmuchanie piłeczek

  po wodzie,

 

- gry i zabawy w wodzie.

8x

 

 

5x

 

 

3x

 

1x

 

 

 

1x

 

2’

 

 

 

2x25m

 

2x25m

 

5’

Przy murku chwytem oburącz

Ustawienie dowolne

 

Ustawienie pod murkiem

 

 

Ćw. W parach na zmianę

 

 

Uczniowie ustawieni na brzegu

 

Uczniowie pływają po torach, korekcja

Podział na 2 zespoły

Końcowa

(5 – 10’)

Czynności porządkowe

-wyjście z wody, ustawienie w szeregu,

-omówienie i ocena zajęć ,

-mycie, suszenie i ubieranie w szatni.

10’

n-l nagradza uczniów za zaangażowanie, motywuje do dalszej nauki.

 

Dariusz Wajcfelt

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...