Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-03-2014

KONSPEKT LEKCJI WF

 
 
 
 
 
 
Temat – zadanie główne: Wyścigi rzędów –Gry i zabawy – zajęcia z użyciem TIK
Opracowała   Aleksandra Hołyś
 
1. Cele operacyjne w zakresie:
  • umiejętności – uczeń umie wykonać prosty układ taneczny,
  • wiadomości – uczeń wykorzystuje różne formy ruchu,
  • motoryczności – uczeń jest zdolny do naśladowania czynności ruchowych,
  • wychowania – przestrzega zasad i zabawy fair play.
Miejsce zajęć: mała sala gimnastyczna                                                 
Czas trwania: 45 minut
Pomoce dydaktyczne:   Gra PayStation Move
 
L.p.
Część lekcji
Tok lekcji
 
Uwagi organizacyjno - metodyczne
 
1.
 
 
 
Część wstępna
 
 
Czynności organizacyjno- porządkowe
 
- zbiórka
- powitanie klasy
- sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć
- podanie tematu lekcji oraz głównych zadań lekcji
 
Rozgrzewka
 
1.Zabawa ożywiająca:
-„Berek samolot”
-„Murarz”
2.Dookoła sali:
-marsz dookoła sali, co trzy kroki skłon,
-marsz dookoła sali, co trzy kroki obrót,
-marsz wypadami,
-marsz, co trzy kroki wymach N,
-marsz z chwytem za kostki,
3.Ustawienie w kole:
-krążenia bioder w prawo i w lewo,
-krążenia tułowia w prawo i w lewo,
-siad rozkroczny skłony tułowia,
-przysiad podparty naprzemienne wyrzuty NN w tył,
-p.z. skłon T z zejściem do podporu przodem i powrót,
-podskok z obrotem o 360*,
RR w bok podskoki obunóż ze skrętem tułowia.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zorganizowanie grupy
 
Odnotowanie nieobecnych lub nie ćwiczących tego dnia
 
 
 
 
 
 
 
 
Met. zabawowa- ścisła, nauczyciel wyznacza osoby prowadzące.
Jedna za drugą, met. ścisła- naśladowcza.
 
 
 
Część główna
 
 
1. Podział na 2 drużyny, każda drużyna ustawiona w rzędzie na linii,
2.Zadania: Pierwsza osoba w rzędzie dostaje kontroler ruchu, wybiera utwór z gry DanceStar Party. Po odtworzeniu układu przez zawodnika nauczyciel zapisuje punkty i kontroler zostaje przekazany kolejnej osobie. W trakcie wykonywania ćwiczeń przez pierwszą osobę, pozostałe w rzędzie naśladują czynności wykonywane przez nią.
 
 
Met. zadaniowa- ścisła.
N. jest sędzią, zwrócenie uwagi na dokładne wykonywanie zadań. Zapisanie ilości zdobytych punktów.
 
3.
 
Część końcowa
 
1.Ćwiczenia uspakajające:
-siad skrzyżny w kole RR na kolanach, próba wstania z siadu bez pomocy RR.
 
2.Podsumowanie dydaktyczno – wychowawcze.
 
3.Zalecenia i instrukcje do samodzielnego usprawniania się.
 
4. Pożegnanie.
 
 
 
 
Podsumowanie wyłonienie zwycięskiej drużyny.
 
 

GALERIA ZDJĘĆ

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...